Panel prysznicowy czy kolumna prysznicowa?

Panel prysznicowy i kolumna prysznicowa to dwa różne rozwiązania, które warto rozważyć przy aranżacji łazienki. Jednym z dylematów, przed którymi stajemy projektując wnętrze łazienki, jest wybór prysznica. 

Zastanawiasz się, który rodzaj prysznica nadaje się do kabiny prysznicowej, a który do wanny?
Dodatkowo chcesz wybrać prysznic wykonany z materiałów zapobiegających osadzaniu się kamienia. Oto kilka kluczowych różnic między nimi

Dodatkowo chcesz wybrać prysznic wykonany z materiałów zapobiegających osadzaniu się kamienia. Oto kilka kluczowych różnic między nimi

Panele prysznicowe

Corsan Panel prysznicowy SAMSARA

 

 

Klienci wybierają panele prysznicowe ze względu na ich funkcjonalność i piękny wygląd.
Po pierwsze, posiada funkcję relaksującego hydromasażu, idealną dla seniorów i osób starszych. Masaż ciepłą lub zimną wodą jest nie tylko korzystny dla zdrowia, ale może także pobudzić do działania po ciężkim dniu w pracy.
Panel prysznicowy jest monolitycznym elementem konstrukcyjnym o pionowej, płaskiej budowie, przechodzącym płynnie w zintegrowaną deszczownicę. Montowany jest przede wszystkim w kabinie prysznicowej, a nie nad wanną

Zasada działania

W panelu ukryte są zawory i przewody, które odpowiadają za prawidłowe funkcjonowanie poszczególnych elementów. Panel prysznicowy oferuje dodatkowe opcje, takie jak dysze do masażu wodnego, które działają odprężająco i mogą zmniejszyć dolegliwości kręgosłupa i stawów, głowica natryskową, słuchawkę prysznicową, pokrętła regulacyjne.
Jest polecany zarówno do małych łazienek, jak i dużych salonów kąpielowych. Są idealne do kabin prysznicowych. Ze względu na poziome strumienie wody z dysz, panele z hydromasażem nie są polecane do wanien bez parawanu.

Corsan panel prysznicowy ALTO I

Rodzaje wykończenia paneli prysznicowych

panel bambusowy 

Panele mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak aluminium, stal lub szkło hartowane. Aluminiowe panele są popularne ze względu na trwałość i przystępną cenę. Występują w bogatej kolorystyce.

Jeśli szukasz bardziej klasycznego wnętrza, rozważ zakup paneli aluminiowych w różnych wzorach i kolorach. W łazienkach gdzie zastosowano elementy dekoracyjne z naturalnego drewna np. popularne dziś drewniane lamele polecamy panele prysznicowe wykonane z drewna bambusowego.

Corsan panel prysznicowy

 Kolumny prysznicowe

Kuchinox - Cubi kolumna_natryskowa

 

Klasyczne kolumny prysznicowe zwykle zostają wyposażone wyłącznie w elementy podstawowe, czyli zazwyczaj głowicę oraz natrysk przesuwny ze słuchawką. Nie mają maskownic, dlatego przewody wodne nie są ukryte.

Stanowią lepsze rozwiązanie do zamontowania nad wanną. Kolumny prysznicowe występują w różnych wzorach i wykończeniach, z czego największym zainteresowaniem cieszy się chrom, czerń oraz złoto.

 Wybór - panel czy kolumna prysznicowa

Jeżeli szukasz bezpiecznego rozwiązania, które idealnie komponuje się z wystrojem każdej łazienki, wybierz chromowaną kolumnę prysznicową.

Czarny zestaw natryskowy zapewnia nowoczesny wygląd pomieszczenia i może być dominującym akcentem dekoracyjnym wnętrza. Z kolei złocona kolumna prysznicowa sprawdzi się w łazienkach urządzonych w stylu glamour.

Tradycyjne zestawy są mniej rozbudowane, przez co oferują nam mniej dodatkowych udogodnień, jednak spełniają wszystkie podstawowe funkcje, niezbędne w ich codziennym użytkowaniu. Wiele osób decyduje się na ten rodzaj wyposażenia, ponieważ komplety natryskowe są nieco tańsze niż funkcjonalne panele prysznicowe.

3

Konserwacja paneli i kolumn prysznicowych

Bez względu czy zdecydujemy się na zakup panela prysznicowego czy kolumny prysznicowej pamiętajmy o pielęgnacji, żeby zwiększyć żywotność produktu.
Choć większość paneli i kolumn wyposażona jest w „systemy odkamieniające”, nie zwalnia to użytkownika z konserwacji prysznica.

Prysznice z hydromasażem, deszczownice i słuchawki prysznicowe należy co najmniej raz na dwa tygodnie czyścić przeznaczonym dla nich środkiem odkamieniającym.
W przypadku drążka prysznicowego – raz w tygodniu należy go umyć mieszanką wody i octu, która usuwa zacieki, drobne osady z kamienia i mydła.

środki_czystości_do_pielegnacji_paneli_prysznicowych

Przykładowa galeria paneli i kolumn prysznicowych