Ponadczasowa Elegancja

Czym jest ponadczasowa łazienka?
Jeśli zastanawiasz się jak urządzić swoją łazienkę i nie jesteś fanem odważnych aranżacji wnętrz, rozważ dwa ponadczasowe i popularne rozwiązania. Przede wszystkim warto zadać sobie pytanie, który styl jest Ci bliższy: klasyczny czy minimalistyczny. Obydwa style są ponadczasowe i nawiązują do trendów wnętrzarskich.
Lubisz elegancję, spójność, symetrię, proporcje i prostotę? Klasyczny styl jest dla Ciebie idealny.
Spokojne kolory - podstawą koloru są odcienie bieli, beżu, brązu i szarości.
Styl klasyczny stawia na naturalność i szlachetność materiałów, dlatego warto wybierać materiały najwyższej jakości, takie jak: drewno - orzech, kamień - marmur, materiały naturalne.
Styl ten charakteryzuje się dekoracyjnymi gzymsami, rozetami, listwami ściennymi zapewniającymi symetrię podziału sztukatorskiego powierzchni ściany. Klasyczny styl tworzy wygodną i przytulną atmosferę.
Drugi ze stylów, który również uznawany jest za ponadczasowy, to styl minimalistyczny. Wielbiciele wnętrz minimalistycznych to osoby preferujące „czyste” przestrzenie, niezaśmiecone dekoracjami. Minimalizm kładzie nacisk na wygodę, funkcjonalność, porządek i przestrzeń.
Przy projektowaniu wnętrz cenimy sobie jakość materiałów takich jak drewno, metal, szkło i kamień. Kolorystyka opiera się na spokojnych, neutralnych kolorach, takich jak biały, szary, beż i brąz, ale dostępny jest również czarny.